Herse

Historia marki Herse sięga 1868 roku. Bogusław Maciej Herse otworzył wówczas przy ul.Senatorskiej w Warszawie sklep, w którym sprzedawał wyroby z koronek. Mały magazyn koronkowych materiałów wkrótce przekształcił się w dom mody specjalizujący się w szyciu sukni i okryć na wzór największych paryskich domów mody.

W Domu Mody Herse zaopatrywały się m.in. Maria Mościcka – żona prezydenta RP, hrabina Maria Potocka, Hanka Ordonówna oraz Stefania Grodzieńska, która Bogusława Herse określała mianem polskiego Diora.

Przez wiele lat marka Herse była symbolem luksusu i dobrego smaku, nie była jednak w stanie oprzeć się kryzysowi lat 30 i w 1936 roku ówczesny właściciel zakończył jego działalność.

Wyroby Herse - marki reaktywowanej w ostatnich latach dzięki potomkom Bogusława Herse - przeznaczone są dla miłośników luksusowych dodatków o unikatowym wzornictwie i wysokiej jakości wykonania. W naszej ofercie znajdziecie Państwo krawaty i poszetki wykonane ręcznie z doskonałej jakości włoskich jedwabiów.

Strona marki

Zapisz się
do newslettera